Amikor medencékről van szó, a vízszigetelés nem csupán egy részletkérdés, hanem az a folyamat, ami a szerkezet egész élettartamát és minőségét meghatározza. A medence vízszigetelés során alkalmazott anyagok és technológiák precíz kiválasztása döntő a rendszer hosszú távú integritása és szivárgásmentessége szempontjából. Az alábbiakban részletesen bemutatjuk azokat a lépéseket, amik kulcsfontosságúak a medence vízszigetelése során.

Medence vízszigetelés az alapoktól

A vízszigetelés alapja a felület előkészítése, ami a Sika MonoTop® 4012 és MonoTop® 3020 termékekkel történik. Ezek biztosítják, hogy a felület sima és egyenletes legyen. A medence kritikus pontjai, mint a sarkok és éltörések, extra figyelmet igényelnek. A Sika®/Schönox ST Band és kiegészítő elemei pontosan ezekre a területekre lettek kifejlesztve, hogy biztosítsák a vízszigetelés folytonosságát és rugalmasságát még a potenciálisan gyenge pontokon is. A medence vízszigetelés másik eleme a Sikalastic®-1K, egy cementbázisú, rugalmas, szál-erősített kenhető szigetelési megoldást. Alternatívaként a Sikalastic®-152 kétsorosan felhordva kínál még nagyobb védelmet.

A medence vízszigetelés további fázisai

A csempék rögzítésekor a C2TE S1 minősítésű flexibilis ragasztó, mint például a SikaCeram®-225, kiemelkedően fontos, hiszen ez biztosítja, hogy a lapok a medence falához és aljához erősen tapadjanak, így ellenállva a víz nyomásának és a hőmérsékleti változásoknak. A medence fugáinak befejezésekor a vegyszerálló, epoxi bázisú fugázóanyagok, mint a SikaCeram® EpoxyGrout, óvják a vízszigetelést a kemikáliák és a nedvesség ellen. Végül a Sikadur®-31 vízálló epoxi ragasztó használata létfontosságú a összefolyók és a SikaSill® Pool csatlakozó hézagok tömítésében. Így áll tehát össze a kiváló medence vízszigetelés.